Były perkusista ELO nie pojawi się na ceremonii R’n’R Hall of Fame

Estimated read time 2 min read

Bev Bevan nie będzie obecny podczas włączania Electric Light Orchestra do Rock and Roll Hall of Fame

Perkusista Bev Bevan to współzałożyciel zespołu Electric Light Orchestra, który wziął udział w nagraniu wszystkich jego klasycznych albumów oraz przebojów singlowych w latach 1971 – 1986. Ostatnio wydał on oficjalny komunikat, w którym oznajmia, iż nie weźmie udziału w uroczystości włączenia ELO w poczet sław Rock and Roll Hall of Fame z powodu zakontraktowanych wcześniej koncertów.

„Bilety na te występy wyprzedały się już jakiś czas temu i było zbyt późno, żeby to odkręcić, gdy ogłoszono datę ceremonii Rock and Roll Hall of Fame. Bołoby wspaniale spotkać się z Roy’em (Roy Wood – współzałożyciel zespołu, przyp. Vik), Jeffem (Jeff Lynne – współzałożyciel, lider i główny kompozytor zespołu, przyp.Vik) i Richardem (Richard Tandy – wieloletni klawiszowiec zespołu, przyp. Vik)”.

Muzyk pisze dalej:

„Miałem wielkie szczęście w branży muzycznej, począwszy od pierwszego zespołu Rocking Ronnie & The Renegades, przez wszystkie grupy, z którymi występowałem, aż po Black Sabbath. (…) Tej wspaniałej kariery nie byłoby bez publiczności kupującej płyty i bilety na koncerty. W związku z tym podziękowania należą się każdemu, kto kiedykolwiek kupił płytę, na której grałem lub był na moim koncercie.”

Perkusista Bev Bevan i ELO
Bev Bevan w złotych latach ELO (drugi od prawej w niższym rzędzie)

You May Also Like

More From Author